Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Dolnoślązacy mają najdroższe paliwo

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Dolnośląscy kierowcy nie mają powodów do zadowolenia. Powodem są ceny paliw na stacjach. Co prawda wszędzie są wysokie, ale w naszym województwie – najwyższe ze wszystkich województw. Tak wynika z raportu portalu zajmującego się badaniem rynku paliw. Co gorsza, ceny na stacjach będą dalej rosły.

Jak wynika z raportu, obecnie średnio za litr benzyny Dolnoślązak musi zapłacić 5,11 zł. Województwem o najniższych cenach średnich jest Pomorskie - 4,98 zł za olej napędowy i 5,01 zł za benzynę. Z kolei np. w Opolskim, Świętokrzyskim i Warmińsko-Mazurskim średnia cena za olej to 5,04 zł za litr.

- Dolny Śląsk nigdy nie był rekordzistą jeśli chodzi o wysokość cen paliw, więc tym bardziej zdziwienie dolnośląskich kierowców jest większe – mówi Jakub Bogucki, analityk rynku paliw z e-petrol.pl.

W samej Legnicy nie jest lepiej. Obecnie średnia cena za litr Pb95 na legnickich stacjach wynosi tyle co we Wrocławiu. Jak się okazuje, niestety paliwo będzie dalej drożeć.

- Według prognoz będzie to maksymalnie do 5,14 zł za litr Pb95, 5,09 zł za ON i 5,39 zł za Pb98 – kończy Bogucki.


LZo © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Poniedziałek 27 czerwca 2022
Imieniny
Cypriana, Emanueli, Władysława

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl